Skenderaj, një punëtor e zë rryma në Rezallë, dërgohet me urgjencë në spital

Një punëtor është goditur dje nga energjia elektrike derisa ka qenë duke punuar në një shtyllë në fshatin Rezallë të Skenderajt.

Sinjali mëson se bëhet fjalë për një 40-vjeçar, i cili pas incidentit është dërguar menjëherë në Emergjencën e Spitalit Rajonal të Mitrovicës për të marrë trajtim mjekësor.

Bëhet e ditur se nga aty, punëtori është transferuar për në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe është jashtë rrezikut për jetë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT