Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.219 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 539 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë regjistruar 12 raste të reja me virusin korona.

Rastet e reja janë nga këto lokacione:

Burojë 1
Klinë e Epërme 3
Klinë e Poshtme 1
Makermal 1
Polac 1
Prekaz i Poshtëm 1
Skenderaj 2
Syriganë 2

Ndërsa në Drenas janë regjistruar 11 raste të reja me koronavirus, janë nga këto lokacione:

Baicë 1
Drenas 6
Korroticë e Ulët 2
Nekoc 1
Shtrubullovë 1.

/DrenicaPress/