Skenderaj, kështu ju dogjën mbi 2500 duj kashtë fermerit nga Likoci (VIDEO)

Fermerit nga fshati Likoc i Skenderajt, Shaip Hamza i janë djegur mbi 2500 duj kashtë. Sipas familjarëve thuhet se nuk kemi njohuri se kush ka mundur ta bëj këtë dëm aq të madh për familjen e tyre. Ata për Drenica Press thonë se kashta është djegur në ora 2 e 35 minuta të mëngjesit. Ndërkaq në vendin e ngjarjes kanë arritur zjarrëfiksit dhe policia e Kosovës, por tashmë gjithçka kishte mbaruar, dëmi ishte i pariparueshëm. Dyshohet se shkaktar i këtij dëmi është faktori njeri./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT