Skenderaj i mbushur me aktivitete në 20 vjetorin e çlirimit

Dita e Çlirimit të Skenderajt po afrohet. Për të bërë këtë ditë sa më madhështore, komuna ka përgatitur një sërë aktivitetesh të cilat nisin nga sot, transmeton Drenica Press

Më poshtë mund të gjeni agjenen e aktiviteteve për 20 – vjetorin e Çlirimit të Skenderajt

Agjenda e aktiviteteve në kuadër të shënimit të 20 – vjetorit të Çlirimit të Skenderajt

15/06/2019, ora 14:00 – “Skenderaj cup 2019”, turne në futsal për veteranë në Qendrën e Kompetencës

15/06/2019, ora 19:00 – “Skenderaj cup 2019”, turne në basketboll (konkurrenca e femrave) në Qendrën e Kompetencës

16/06/2019, ora 09:00 – “Skenderaj cup 2019”, turne ndërkombëtare në basketboll (konkurrenca e meshkujve) në Qendrën e Kompetencës

17/06/2019 – Ora e parë mësimore t’i kushtohet rëndësisë së luftës çlirimtare dhe ditës së çlirimit, në të gjitha shkollat e komunës së Skenderajt

17/06/2019, ora 12:00 – Finalja e garave komunale “Skenderaj cup 2019” për nxënës të shkollave fillore

18/06/ 2019, ora 9:00 – Homazhe pran shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari, në Kompleksin Përkujtimor në Prekaz dhe tek Memoriali i Dëshmorëve në Marinë

18 /06 / 2019, ora 10:30 – Seancë solemne, në Kuvendin Komunal

18 /06 / 2019, ora 12:00 – Motoristët nga Kroacia marshojnë deri në Kompleksin Përkujtimor “Adem Jashari’ në Prekaz për nder të Ditës së Çlirimit

18/06/ 2019, ora 14:00 – Finalja e turneut “Skenderaj cup 2019” në futsal për veteranë, në Qendrën e Kompetencës

18 /06 / 2019, ora 15:00 – Drekë me kryefamiljarët e dëshmorëve të UÇK-së, në restorant “Freskia”

18/06/2019, ora 18:00 – Gala koncert – Manifestimi qendror në Sheshin tonë, që shënon vitin jubilar – 20 vjetorin e Ditës së Çlirimit

No photo description available.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT