Skenderaj, hynë ja vjedh Laptopin në shtëpi dhe e kërcenon me armë, duke i marrë edhe para të gatshme

Sipas Policisë së Kosovës gjatë natës së mbërmshme ka ndodhur një vjedhje në Skenderaj, ku një person ka hyrë në shtëpinë e huaj dhe ka vjedhur një Laptop. Pronari i shtëpisë e ka parë hajdutin, por pasi i është afruar ai e ka kërcenuar me armë se do ta vras nëse ndërmerr ndonjë veprim, ku dhe më pas nën kërcenimin e armës hajduti ia ka marrë pronarit edhe 260 euro para të gatshme. Kështu hajduti më pas ka ikur duke marrë me vete një Laptop dhe 260 euro para të gatshme, transmeton Drenica Press.

Pas ikje së hajdutit pronari i shtëpisë e ka lajmëruar rastin në polici, ku njësitë përkatëse kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me hetimin e rastit./drenicapress/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT