Skenderaj, Familja Mangjolli nga fashati Mikushnic do bëhet më shtëpi

Bahtije Mangjolli dhe tre fëmijët e saj nga fshati Mikushnice i Skenderajt do bëhen më shtëpi. Lajmin e ka bëre të ditur Deputetja Ganimete Musliu përmes një njoftimi në facebook.

Musliu së bashku me Drejtorin e Shëndetësisë dhe Mirëqeniës Sociale Enver Gashin sot në fshatin Mikushnic kanë vendosur themelin e shtëpisë.

Kjo shtëpi do ndërtohet fal kontributit te Haxhi Rrecit nga Llauasha i cili organizoj komunitetin ne Sarland te Gjermanisë bashkë me Bauer Konrad dhe Afrim Rama nga Runiku i Skenderajt me banim në Gjermani. Kontribut ka dhëne dhe Agron Mustafa Drejtor PTK thuhet në njoftimin e Musliut. Për ndërtimin kësaj shtëpie janë angazhuar dhe Qendra Rinore në Skenderaj./Drenica Press/

 

Drenica Pres patë shkruar për fatkeqësinë e familjes Mangjoilli dhe gjendjen e vështir ekonomike. 

Tronditet Skenderaj, banori nga fshati Mikushnicë bën vetëvrasje se nuk gjente punë

 

 

 

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT