Skender Hyseni duhet të shkarkohet nga Posti i Ministrit të Brendshëm si hajn dhe Antikombëtar

Skender Hyseni po të kishte shtet demokratik dhe të rregullt me norma demokracie nuk do duhej fare të ishte minister dhe funksionar publik në Kosovë sepse të bëmat e tij i kanë kushtuar vendit miliona euro e DM dikur deme . Zotëri Shampanjaci dikur kur ishte këshilltar i I.R hargjonte rreth 50 mijë DM për vizita kinse lobuese jashtë vendi , propagandoj si subjekti i tij kundër luftës duke u sorollatur në Shkup ,Beograd e Bonn dhe pas lufte prap vrau e kthjelli në LDK dhe vendin e çudirave të quajtur Kosovë . Si Minister i MKRS abuzoi , siç abuzoi me 3% abuzoi me fondet e MPJ sa ishte minister duke porosit 15 mijë e një shampanjë , mijëra euro garderoba e celular me taksa tona dje dhe sot për oborrin e tij mbretëror zhvates . Ka emëruar analfabetë konsuj ambasador ky dhe ministrat tjerë edhe ata PDK-së mongu nuk ja kanë lenë . Ky ministër arreston atdhetar si Muhamet Kelmendi , bastisë familjet e deshmorëve pa pikë ndjenjash vjedh ,shantazhon fyen vlerat kombetare e kjo nuk duhet të durohet . Thaçi duhet ti kërkojë Ises shkarkimin e këtij maskarai , horri që vjedhin fondet si Ali baba me 40 hajdut dhe çdo hajni tjeter Korrupsioni duhet luftohet konkretisht jo me llafe çajtoresh , një i paaftë si Skender Harmonikashi nuk do ishte pastrues në vende normale e lerë më ministër . Haj medet Kosovë mbarove nga budallenjët hajdutet.

Shkruan: ERALD   SELCA

- Advertisement -

MË TË FUNDIT