“S’ka si Messi”

Se Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë në bazë të paraqitjeve të tija, kjo s’ka dyshim.

Por ajo që e bënë edhe më të famshëm “Pleshtin”, është se edhe kundërshtarët e tij e vlerësojnë lartë. I fundit që ka pranuar supermacinë e Leos është trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, duke thënë se Messi është më i miri në botë dhe si ai nuk ekziston tjetër futbollist.

“Messi është numër një. Ai është më i miri në botë. Nuk ekziston asnjë futbollist që mund t’i afrohet Messit”, deklaroi Simeone për ‘TYC Sports’./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT