Simone, Realit: Kujdes nga Tevezi

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka porositur Realin, që të kenë kujdes nga sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez, i cili është një sulmues i klasit botëror.
“Carlos Tevez është një lojtar i veçantë. Si trajner, është e vështirë të gjesh ndonjë mënyrë për ta ndalur atë apo për ta kufizuar influencën e tij, sepse ai luan larg zonës, i përcakton mirë vrapimet e tij, e shtyn topin përpara, është i mirë në situatat një me një dhe lidhet shumë mirë me bashkëlojtarët e tij”, ka thënë Simoeone.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT