Shteti Islamik iu kërkon militantëve ta vrasin David Cameronin dhe ofron këtë shpërblim (Foto)

Me llogarinë ne tij @ Mujahid77com, militanti kishte zgjedhur rrjetin social Twitter për të thirrur për vdekjen e kryeministrit David Cameron dhe presidentit amerikan Barack Obama.

Me një anglishte të dobët, ai shkroi “Kush vrasin Obama dhe Cameron do t’iu japë  200 dollarë … Ju lutemi bashkoheni me shtetin islamik para një sulmi, sikur ai në Paris”, shkruan Express.co.uk, transmeton Indeksonline.

Grupi terrorist, i njohur gjithashtu si Daesh, kanë bërë një seri sulmesh të koordinuara në të gjithë kryeqytetin francez vitin e kaluar, duke lënë disa të vrarë dhe të lënduar.

Në një postim më vonë @ Mujahid77com, llogaria e të cilit ka qenë e pezulluar, ka vendosur kryeministrin e Britanisë së Madhe, David Cameron, të dytin në listën e të kërkuarve.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT