Fotografia nga Sefer Aliqkaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.407 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 519 raste pozitive.

Në komunën e Skenderajt janë 7 raste.

Katër raste në Skenderaj, dhe nga një rast në Rakinicë, Turiçec dhe Cirez./DrenicaPress