Shqiptari e bindi Mkhitarian për t’u bashkuar me United (foto)

 

Hernik Mkhitarian është nënshkrimi më i fundit nga United që e bleu nga Borussia Dortmund për rreth 30 milion euro.

Mesfushori armen ka thënë se Mourinjo dhe Adnan Jnauzaj e bindën që të transferohet te United.

“Unë jam shumë i afërt me Adnanin. Ai është një prej shokëve të mi më të mirë dhe para se të vij këtu kam qenë në kontakt me të dhe e kam pyetur për Unitedin”, ka thënë armeni.

Januzaj ka luajtur së bashku me Mkhitarian për 6 muaj te Dortmundi, sezonin e kaluar kur Januzaj ishte i huazaur./Drenicapress.info/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT