Shqiptar Thuani Jo Zaevit , nuk ka Armik të mirë

Shkruan: Erald Selca  /   

I dua shumë shqiptarët nën pushtimin sllavomaqedonas kjo pjesë e Shqiperisë meriton respekt dhe admirim meriton respekt Manastiri i shkronjave shqipe i harruar e i asimiluar thuajse nga politika sllave Titiste dhe paaftesia e Lidereve shqiptar . Shqiptarët në keto vise duhet vetedijesohen ta kuptojne njehere e mire se ka kaluar koha e Titos i cili krijoi Maqedonine e paidentitet ka kaluar koha e Bashkim-Vllazerimit artificial sepse ne nuk kemi asgjë të përbashkët me sllavet . Zoran Zaevi i LSDM-së nuk është engjull ai po shfrytezon mllefin tonë përcarjet dhe deshtimet e faktorit politik shqiptar në IRJM . Nuk ka armik te mire e as Zaevi nuk eshte i mire ai eshte nje antishqiptar i madh po aq sa Kiro Gligorovi dikur ,Boshkovski Gruevski etj., por eshte me dinak dhe deshiron te manipuloj popullaten shqiptare kinse eshte me i moderuar dhe me i afert me shqiptaret cfare nuk eshte e vertete ky deshiron vetem votat e shqipetareve per te ardhur ne pushtet . Perplasjet maqedone per pushtet nuk duhet te na interesojne ne , Zoran Zaevi kerkoi nje minute heshtje per policet e vrare kurse bijet tonë i quajti terroristë . Ata ishin Clirimtar qe luftuan per lirine tuaj mireqenien tuaj , e turpshme pjesmarrja e mijera shqipetareve ne keto protesta nuk shkon me plis te bardhe e me Flamuj serb,maqedon gabel e turk .Fjalimi i nje studentje shqiptare pro Zaevit tingellonte si stafetat e shokut Tito dikur . Djemte tane Gjeneral Sami Ukshini ,Beg Riza Mirsad Ndrecaj ,Valdet Zeka e dhjetra qe u vrane e u burgosen luftuan si burrat me shtetin sllav duke i shkaktuar humbje edhe armikut ani pse edhe te tradhetuar . Shkuan dite e askush nga ju vllezer dhe motra atje ne Kumanove ,Shkup Tetove apo Kercove e Struge nuk ndizet nje qiri per Clirimtaret qe rane dhe luftuan per Shqiperine Natyrale e mungesa e solidaritetit tone ju shkon per shtati armiqeve , kurse plot goje e vesh e entuziazem turreni pas Zaevit e kjo nuk ju ben nder . Ne jemi një gjak dhe një Komb duhet ta dini ,se Bashkejetese me Maqedonasit nuk keni as ardhmeri kurrë sepse ky shtet eshte shtet antishqiptar dhe shqiptaret i trajton si romet ani pse eshte vend multietnik . Ju ndeshkoni Alin dhe Menduhin e partite tjera shqiptare qe kane deshtuar dhe mbeshtesni levizjet tjera alternativat tjera gjithemone shqiptare e kurrsesi sllave .Orientonu ka Tirana dhe Prishtina e jo Zaevi e Erdogani qe furnizon ushtrine maqedone me tankse . Edhe Tirana e Prishtina meritojne kritika porprape se prap ne duhet jemi unik per ceshtjet madhore , Presidenti Nishani duhet te ftoje nje tryeze mbarekombetare te partive politike shqiptare . Ali Ahmeti dhe BDI duhet te dalin nga kjo Qeveri antishqiptare , te hetojne rastin e Kumanoves dhe te kerkojne tretman te mire per Clirimtaret tane qe luftuan burrerisht . Te mos tolerohet terrori sllavist , ne nuk ju leme vetem jemi nje Komb prej 10 milionesh kurse majmunet maqedonas te Gruevskit dhe psikopates Jankullovskes nuk jane as 800 mije . Edhe njehere JO ZAEVIT ,JO BASHKIM-VLLAZERIMIT Lufta per Shqiperin Natyrale vazhdon

- Advertisement -

MË TË FUNDIT