Shqipëria nuk e meritoi humbjen (video)

 

Shqipëria e ka nisur me humbje EURO 2016. Kuqezinjët janë mposhtur nga Zvicwra me rezultat minimal 1-0. Posedimin e topit dhe rastet me të mira i pati Shqipëria, por ndëshkimi i Canës me të kuq penalizoi shumë kuqezinjët.

Golin i vetëm i takimit u shënua në pjesën e parë, në miutën e pestë nga Schar.

Shqipëria pati rastet e saj, por Sadiku në pjesën e parë dhe Gashi në të dyten ishin të pafat përball portierit kundërshtar.

Ndeshja e radhës për Shqipërin është në Marsej ndaj Francës./Drenicapress.info/

https://www.youtube.com/watch?v=YNAP5a2qVCc

- Advertisement -

MË TË FUNDIT