Shqipëria me fitore të madhe, mposht Islandën

Shqipëria ka shënuar fitore të madhe kundër Islandëz.

Kuqezinjtë fituan me rezultat 4-2 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që u zhvillua në Elbasan Arena.

Golat për Shqipërinë i shënuan Dermaku (32′), Hysaj (52′), Roshi (78′) dhe Cikalleshi (83′).

Ndërsa për islandezët realizuan Sigurdson (47′) dhe Sigthorsson (58′).

Me këtë fitore, Shqipëria mbetet në vendin e katërt me 9 pikë pas Turqisë, Francës dhe Islandës. /IndeksOnline/

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com