Shpërthim në tregun e fishekzjarrëve, 29 të vdekur dhe 60 të lënduar (Video)

Shpërthimi i fishekzjarrëve në një fabrikë në Meksikë la pas shumë të vdekur dhe të plagosur.

Sipas disa burimeve, numri i të vdekurve ka arrit në 29 persona, ndërsa të plagosur nga ky shpërthim janë mbi 60 persona. Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet që shkaktuan shpërthimin.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT