Shpërthim i fuqishëm në Kiev

Akoma pa përfunduar mirë takimi mes palës ukrainase dhe asaj ruse përgjatë kufirit me Bjellorusinë, Sky News raporton se një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev – ku qielli është shndritur nga shpërthimi.

Autoritet lokale menjëherë kanë aktivizuar alarmin që paralajmëron sulmet ajrore të Rusisë, transmeton Telegrafi.

Ndërkaq Deborah Haynes nga Sky News që po raporton nga Kievi, ka thënë se ka dëgjuar një shpërthim tejet të fuqishëm.

Madje janë publikuar pamje nga qyteti i Kievit, ku shihet sesi qielli shndrit nga një bombë e fuqishme që bie dhe ndodh një shpërthim i madh. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT