Shpërthejnë protestat e dhunshme në Athinë

Athina është përfshirë sërish nga përleshje të dhunshme mes grupeve anarkiste dhe policisë.

Përleshjet janë regjistruar mbrëmjen e së martës në lagjen “Eksarxia” të kryeqytetit grek.

Një grup prej 500 protestuesish i kanë vënë zjarrin koshave të mbeturinave dhe disa makinave të parkuara në rrugë dhe kanë thyer e vandalizuar dhjetra dyqane./ Top Channel

- Advertisement -

MË TË FUNDIT