Shpend Ahmeti po feston, ndërkohë ja çka po bën Arban Abrashi (Foto)

Para pak minutash janë numëruar të gjitha votat në Prishtinë. Fitues doli Shpend Ahmeti nga VV me 50,15%.

E kundërkandidati i tij Abrashi arriti të marrë 49,85 % të votave.

Në këto çaste Ahmeti po feston fitoren në kryeqytet, ndërsa nga fotografia e siguruar nga Sovrani.info, Abrashi është duke qëndruar së bashku me Arbër Vllahiun dhe Gent Begollin e AAK-së.