Shorti për kualifikueset e Botërorit, Shqipëria dhe Kosova me pak fat do të gjendjen në një grup të favorshëm

Liga e Kombeve është duke përfunduar dhe kualifikueset e Botërorit janë gati që të nisin, për t’i hapur rrugën spektaklit të vërtetë.

Në këtë format të ri do të jetë vetëm vendi i parë që do të kualifikohet menjëherë në Botëror, ndërsa vendet e dyta do të kenë një përballje direkte, pa harruar edhe dy nga fituesit e Ligës së Kombeve që do të futen në këto takime për të nxjerrë tre bileta që të dërgojnë në Botëror.

Por në çfarë vazo ndodhet Shqipëria? Kuqezinjtë gjenden në vazon e katërt, ndërsa Kosova është në vazon e pestë. Shorti pritet të hidhet në muajin dhjetor, ndërsa duke parë edhe mënyrën e ndarjes me pak fat mund të gjendemi në një grup të favorshëm.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT