Shorti i Manchester United për sezonin e ri

 

Manchester United sezonin e ri e nis me një derbi dhe atë ndaj Totenhemit që e pret në ”Old Traford”.

Në javën e dytë luan ndaj Aston Villës, kurse në xhirot 3 dhe 4 luan ndaj Njukasllit dhe Svanseas.

Java e pesët dhuron derbin e madh, ku në “Old Trafod” United pret Liverpulin.

Katër ndeshjet e para:

Man United – Totenhem,  8 gusht

Aston Villa – Man United, 15 gusht

Man United – Njukasëll, 22 gusht

Svansea – Man United, 29 gusht.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT