Shorti i Liverpulit për sezonin e ri

 

Është hedhur shorti për sezonin e ri në Premier League, dhe skuadra e madhe angleze Liverpul ndeshjen e parë për sezonin e 2015/16 do ta luaj me Stok City.

Në javën e tretë zhvillojnë derbin me Arsenalin në “Emirates Stadium”, kurse një javën e pestë do ta vizitojnë Old Trafordin e Man United.

Katër ndeshjet e para:

Stoke City – Liverpul,  8 gusht

Liverpul – Bourenmuth, 15 gusht

Arsenal – Liverpul, 22 gusht

Liverpul – West Ham 29 gusht.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT