Shkodër, grabiten dy turistë nga Çekia, më pas i hedhin në humnerë rreth 15 metra

 

Dy turistë kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e sotme në rrugën e Dukagjinit në fshatin Prekal të qytetit të Shkodrës.
Mjeti me të cilin po udhëtonin turistët dyshohet se është në një humnerë me lartësi rreth reth 15 metra. Ndërkohë burime për A1 Report policia po heton në dy pista atë të grabitjes dhe vrasjes.
Sipas dyshimeve të para, dy turistët pasi jenë grabitur nga dy persona, të cilët kanë tentuar ti vjedhin, i kanë hedhur më pas trupate e tyre në humnerë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT