Shkëputet Reali

 

Raal Madridi ka shënuar fitoren e radhës në La Liga, duke mposhtur Sevillën me rezultat 2-1.
Të dy golat e Realit janë shënuar në pjesën e parë dhe mbajnë firmën e James Rodrigues (12’) dhe Jese Rodriguez (36’).
Sevilla ka arritur të ngushtojë rezultatin vetëm në minutën e 86-të të takimit me anë të Iago Aspas.
Me këto tri pikë të reaj, Reali shkëputet në renditje me katër pikë më shumë se Barcelona.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT