Shkëmbimi i vitit, Dybala – Griezmann: Juventusi dhe Barcelona vazhdojnë tregtinë mes tyre

Pasi nuk arritën të kalonin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Juventus po mendon për ndryshime të mëdha.

Ajo që nisi si një projekt me aspiratë të qartë, fitimin e trofeut evropian, duket se ka ngecur në rrugë.

Tani po flitet për largimin e emrave të njohur si Cristiano Ronaldo, por nuk mungon as ai i Paulo Dybalas.

Argjentinasit i përfundon kontratën në vitin 2022 dhe nuk ka një sfond marrëveshje për rinovim.

Sipas Corriere dello Sport, në Juventus po e vlerësojnë mundësinë e kryerjes së një operacioni që do ta shihte argjentinasin të largohet, për të rinovuar skuadrën.

COVID-19 ka prekur financat e klubeve dhe shkëmbimet shihen si më të arsyeshme. Ideja është që të negociojnë me Barcelonën për një shkëmbim me Antoine Griezmann.

Juventus dhe Barça tashmë e kanë kryer një operacion të ngjashëm vitin e kaluar, kur shkëmbyen Miralem Pjanic me Arthur Melo dhe marrëdhëniet mes dy klubeve mbesin shumë të mira.

Sigurisht, do të ishte e nevojshme të bindeshin lojtarët, pasi veçanërisht Griezmann nuk e ka ndërmend të largohet nga Barcelona. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT