Shkëlqen Arseanli (video)

 

Arsenali e ka mposhtur me lehtësi Aston Villën, madje me pesë gola epërsi, 5:0
Londinezët shënuan vetëm një gol në pjesën e parë përmes sulmuesit Olivier Giroud (8’).
Por, ata e bombarduan Aston Villën në pjesën e dytë me golat e Mesut Oezil (56’), Theo Walcott (64’), Santi Zazorla (75’) dhe Hector Bellerin (’90).
Me këtë fitore, Arsenali renditet i pesti me 42 pikë, 11 më pak se Chelsea në vend të parë.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT