Shkarkohet Jurgen Klinsman

Federata e futbollit amerikan ka marrë vendim të shkarkoj legjendën gjermane pas rezultateve të dobëta. Ata e kanë falënderuar për bashkëpunimin e tij dhe punën e bërë

Sot, ne kemi marrë një vendim shumë të vështirë, për të prishur kontratën e trajnerit Jurgen Klinsmann”, ka thënë Gulati.

“Ne duam të falënderojmë Jurgenin për punën e tij të vështirë dhe përkushtimin gjatë këtyre pesë viteve të fundit”, përcjell Telegrafi.

Ndryshe, gjermani ka qenë në krye të ShBA-ve që nga viti 2011, dhe ka një statistikë prej 55 fitore, 27 barazime dhe 16 humbje.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT