Shihni se ku flen miliarderi i Arabisë Saudite i cili akuzohet për korrupsion (Video/Foto)

Njihet si burgu me pesë yje, 11 prijësitë sauditë, ministra të qeverisë dhe biznesmenë do të kalojnë netët në këto ambiente luksi pas arrestimit të tyre në spastrimin më të madh të anti-korrupsionit të historisë moderne të Arabisë Saudite.

Në një foto të marrë ekskluzivisht nga DailyMail.com burrat janë parë të mbledhur së bashku në hotelin Ritz Carlton në Riad, kryeqytetin saudit, brenda një nga dhomat e saj të shkëlqyera – të mbështjellë në batanije dhe duke fjetur mbi dyshekë të hollë, transmeton Periskopi.

Humiliation: This image, passed to DailyMail.com by sources inside the Saudi government, shows what were some of the country's most powerful men - sleeping on thin mattresses in the function room of the Ritz Carlton 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT