Shi e temperatura të ulta, ky është moti për ditët në vazhdim

Meteorologu Mendim Rugova, i cili çdo të hënë është i ftuar në emisionin e mëngjesit në T7, “#Gjesi”, ka treguar se si do të jenë temperaturat për këtë javë.

Autori dhe moderatori i emisionit “Mendimi për motin”, tha se këtë javë pritet të jetë mot i ndryshueshëm.

“Këto ditët e para do të thotë, temperaturat kanë me qenë më të ftohta, nën vlerat më mesatare. Sot pritet të ketë riga lokale shiu, nëpër bjeshkë aty-këtu mundet me ra borë, tha Rugova në “#Gjesi”. Se si do të jetë moti gjatë gjithë javës, e kuptoni duke klikuar në video. /GazetaExpress/.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT