Shembet konvikti në Kamëz, ishte dëmtuar nga tërmeti (Video)

Ndërtimet e dëmtuara rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit janë duke u shembur dhe një prej tyre ishte edhe një nga konviktet në zonën e Universitetit Bujqësor të Kamzës.

Atje shkuan xhenierët e ushtrisë që ndihmuan forcat e IKMT-së të shembin me eksploziv ndërtesën e dëmtuar.

Pamjet janë xhiruar nga Tch.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT