Shaqiri pa hezitim i thotë “Po” klubit të ri gjerman

Mesfushori i Interit, Xherdan Shaqiri e mirëpret mundësinë e transferimit në Schalke.
Xherdan Shaqiri do të rikthehet në Bundesligë.

Vetëm gjashtë muaj pas largimit nga Bayern Munich, mesfushori i Interit pritet që në edicionin e ri sërish të luajë në Gjermani.

Sipas “Sportmediaset”, Schalke ka ofruar 16 milionë euro për blerjen e Shaqirit dhe futbollisti ka mirëpritur destinacionin e ri.

Me paratë e shitjes së tij, Inter do ta transferojë mesfushorin ofanziv Ivan Perisic nga Wolfsburg.

 

– See more at: https://lajmi.net/shaqiri-i-thote-po-klubit-te-ri/#sthash.2HIsTA0o.dpuf

- Advertisement -

MË TË FUNDIT