Sezoni i ri starton me derbin Prishtina-Feronikeli

Në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), sot është hedhur shorti për edicionin e ri të garave që nis më 22 gusht.

Kampionati i ri do të nis me super sfidën mes Prishtinës dhe kampionëve në fuqi, Ferronikelit.

 

Raiffaisen Superliga / Java e Parë

Takohen:

Besa – Hajavalia

Kosova (V)- Llapi

Trepça-89 – Istogu

Prishtina – Ferronikeli

Drita – Gjilani

Liria – Drenica

- Advertisement -

MË TË FUNDIT