Sevilla kampion i Ligës së Evropës (video)

 

Sevilla është kampion i Ligës  së Evropës, pasi e ka mposhtur me mjaft vështirësi Dnipron.

Të parët në eprësi kaluan ukrainasit me një gol të Nikola Kalinic. Spanjolllët u kundërpërgjigjen me dy gola të Krychoëiak dhe Bacca. Një minutë pa përfunduar pjesa e parë, Dnipro barazoi me një gol të bukur të Rotan.

Goli e fitores për Sevillan e shënoi Carlos Bacca, i cili edhe u shpall lojtari i kësaj finale.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT