Sërish Tërmet në Nepal, 25 të vdekur nga lëkundjet 7.3 ballë

Një tjetër tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 ballë ka goditur Nepalin në afërsi të malit Everest, pas atij shkatërrues të dy javëve më parë.

Lëkundjet e këtij tërmeti u ndjenë afër kryeqytetit indian Delhi, si dhe në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit ku raportohet të kenë humbur jetën deri më tani 25 persona dhe 980 të plagosur.
Ka patur tre goditje sizmike nga 4.3-6.3 ballë deri në goditjen e fundit prej 7.1 ballësh të cilat kanë shkatërruar  duke i kthyer në një kolaps të vërtetë banesat në Nepal.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT