Sërish Neymar, Barça në epërsi 2 me 1 ndaj Bayernit

Përsëri ka shënuar Neymar duke kaluar Barcelonën në epërsi 2 me 1.Neymar golin e dytë e shënoi në minutën e 28.

Nuk ka zgjatur më shumë se 7 minuta epërsia e Bayernit, pasi që Barcelona nëpërmjet Neymarit, ka barazuar rezultatin në 1:1.

Tani Bayernit, i nevojiten 4 gola të tjerë për të kaluar tutje. Kujtojmë se  Bayern Munchen kaloi në epërsi ndaj Barcelonës, duke shënuar nëpërmjet mbrojtësit, Benatia, që në minutën e 8’ ku shënoi me kokë për ta sjellur Bayernin në epërsi, por menjëherë Neymar barazoi rezultatin pas një super aksioni Messi, Suarez dhe rrjetën në fund tund Neymar./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT