Sërish në Drenas takohen rastësisht Lladrovci e Pacolli (Foto)

Behgjet Pacolli sërish është ndeshur me kandidatin e PDK-së në Drenas, Ramiz Lladrovci, derisa ka qëndruar edhe sot në këtë komunë, për ta hapur fushatën zgjedhore të AKR-së.

Lladrovci dhe Pacolli janë takuar rastësisht në një restorant në Drenas, derisa kësaj here afërsia mes tyre shfaqet dukshëm, në fotografitë e siguruara nga Gazeta Express.

Të dy këta, edhe javën e kaluar ishin takuar rastësisht në Drenas, por zyrtarë të partisë së Pacollit pas këtij takimi kishin thënë se Lladrovci e pati përzënë kreun e AKR-së nga lokali ku ishin takuar.

Për këtë, kandidati i PDK-së për Drenas, derisa përshëndeti drejtuesit e AKR-së u tha se për situatën e krijuar, pas herës së kaluar, le t’u mbetet në ndërgjegje atyre që e krijuan.

Edhe politikani dhe biznesmeni kosovar tha se situata e kaluar u keqkuptua nga bashkëpunëtorët e tij.

Ndryshe, gjatë takimit të sotëm Pacolli e Lladrovci u përshëndetën ngrohtësisht me njëri-tjetrin dhe u panë mjaft të buzëqeshur.

I pranishëm ka qenë edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, që vjen nga AKR-ja, shkruan Gazeta Express.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT