Seria A, të gjitha transferimet zyrtare

  Afati kalimtar i janarit është mbylluar dhe klubet italiane nuk ishin pasive, duke bërë afrime dhe largime në klub. Më pasivi në këtë merkato ishte Juventusi që afroi në skuadër vetëm De Celjen që  e riktheu nga Parma. Kjo e fundit ishte më aktive, duke afruar pesë futbollistë në mesine tyre edhe Andi Lilën.
  ATALANTA
  Afrime: Pinilla (a, Genoa), Emanuelson (c, Roma).
  Largime: Molina (c, Carpi).
  CAGLIARI
  Afime: Alejandro Gonzalez (d, Verona), Brkic (p, Udinese), Husbauer (c, Sparta Praga), Cop (a, Dinamo Zagabria), Mpoku (a, Standard Liegi).
  Largime: Eriksson (c, IFK Goteborg), , Ibarbo (a, Roma).
  CESENA
  Afrime:
  Largimi: Garritano (c, Modena), Coppola (c, Catania), Almeida (a, rescissione), Mazzotta (d, Catania).
  CHIEVO
  Afrime: Christiansen (c, Nordsjaelland), Fetfatzidis (a, Genoa).
  Largime: Kupisz (c, Cittadella), Edimar (d, Cordoba), Maxi Lopez (a, Torino), Bellomo (c, Bari).
  EMPOLI
  Afrime: Saponara (c, Milan), Brillante (c, Fiorentina).
  Largime: Shekiladze (a, Latina), Moro (c, Salernitana), Perticone (d, Trapani), Aguirre (a, Udinese), Bianchetti (d, Spezia), Laxalt (c, Inter).
  FIORENTINA
  Afrime: Diamanti (a, Guangzhou Evergrande), Rosati (p, Napoli), Matos (a, Cordoba), Gilardino (a, Guangzhou Evergrande).
  Largime: Matos (a, Palmeiras), Brillante (c, Empoli).
  GENOA
  Afrime: Tino Costa (c, Spartak Mosca), Niang (a, Milan), Ariaudo (d, Sassuolo), Pavoletti (a, Sassuolo), Laxalt (c, Inter).
  Largime: Greco (c, Verona), Pinilla (a, Atalanta), Mussis (c, San Lorenzo), Fetfatzidis (a, Chievo), Antonelli (d, Milan).
  INTER
  Afrime: Podolski (a, Arsenal), Shaqiri (a, Bayern Monaco), Brozovic (c, Dinamo Zagabria), Laxalt (c, Empoli).
  Largime: Mbaye (d, Bologna), Krhin (c, Cordoba), Laxalt (c,Genoa).
  JUVENTUS
  Afrime: De Ceglie (d, Parma).
  Largime:
  LAZIO
  Afrime: Mauricio (d, Sporting Lisbona), Perea (a, Perugia).
  Largime: Alvaro Gonzalez (c, Torino).
  MILAN
  Afrime: Cerci (a, Atletico Madrid), Suso (c, Liverpool), Bocchetti (d, Rubin Kazan), Destro (a, Roma), Antonelli (d, Genoa).
  Largime: Torres (a, Atletico Madrid), Saponara (c, Empoli), Niang (a, Genoa).
  NAPOLI
  Afrime: Strinic (d, Dnipro), Gabbiadini (a, Sampdoria), Uvini (d, Santos).
  Largime: Rosati (p, Fiorentina).
  PALERMO
  Afrime: Jajalo (c, Rijeka), Ortiz (d, Cerro Porteno).
  Largime: Aronica (d, Reggina), Bamba (d, Leeds), N’Goyi (c, Leeds).
  PARMA
  Afrime: Lila (c, Pas Giannina), Bajza (p, Crotone), Nocerino (c, Torino), Cristian Rodriguez (c, Atletico Madrid), Varela (a, Ëest Bromëich Albion).
  Largime: Cordaz (p, Crotone), Ristovski (d, Latina), Cassano (a, rescissione), Bidaoui (a, Latina), De Ceglie (d, Juventus).
  ROMA
  Afrime: Mendez (a, Penarol), Doumbia (a, CSKA Mosca), Ibarbo (a, Cagliari).
  Largime: Mendez (a, Perugia), Jedvaj (d, Bayer Leverkusen), Destro (a, Milan), Emanuelson (c, Atalanta).
  SAMPDORIA
  AfrimeArrivi: Correa (a, Estudiantes), Frison (p, Catania), Muriel (a, Udinese), Coda (Udinese), Eto’o (a, Everton).
  Largime: Gabbiadini (a, Napoli), G. Sansone (a, Bologna), Fedato (c, Modena), Da Costa (p, Bologna), Fornasier (d, Pescara).
  SASSUOLO
  Afrime:
  Largime: Manfredini (d, Vicenza), Ariaudo (d, Genoa), Pavoletti (a, Genoa).
  TORINO
  Afrime: Maxi Lopez (a, Chievo), Ichazo (p, Danubio), Alvaro Gonzalez (c, Lazio).
  Largime: Nocerino (c, Parma), Ruben Perez (c, Granada), Larrondo (a, Tigre), Gillet (p, Catania).
  UDINESE
  Afrime: Aguirre (a, Empoli), Perica (a, NAC Breda).
  Largime: Riera (c, svincolato), Ma. Alhassan (c, Latina), Belmonte (d, Catania), Brkic (p, Cagliari), Muriel (a, Sampdoria), Coda (Sampdoria), Jaadi (a, Latina).
  VERONA
  Afrime: Greco (c, Genoa), Fernandinho (a, Gremio).
  Largime: Alejandro Gonzalez (d, Cagliari), Nené (a, Spezia).