Senatori Amerikan e krahason Putin’in me Milloshevic’in: Edhe një kryetar shteti mund të përfundoj në gjyq si ‘kasap’

Senatori amerikan, Marco Rubio, si dhe Zv.Kryetari i Komisionit Mbikëqyresh te Inteligjencës amerikane, ka thënë se presidentit rus, Vladimir Putin, mund të jetë një kryetar shteti i radhës që mund të përfundoj duke u gjykuar si ‘kaspa’.

Republikani nga Florida në llogarinë e tij në Twitter, ka shkruar se ditët në vazhdim janë përcaktuese se sa mund të perballën me drejtësin.

Tutje ai ka thënë se edhe një kryetari të shteti mund t’i vijë fundi si kasap duke u gjykuar.

Senatori e ka bashkangjitur edhe një fotografi ku shihet Sllobodan MIlloshevic duke u gjykuar në Hagë.

“Ditët e ardhshme do të përcaktojnë se sa mund të përballen një ditë me drejtësinë. Edhe një kryetar shteti mund të gjendet në gjyq si kasap.”, tha Rubio./gazetametro.net

- Advertisement -

MË TË FUNDIT