Sapo ndodhi një akisdent i rëndë komunikacioni, dy persona të lënduar, Policia jep detaje

Pak më parë raportoi për një aksident të rëndë trafiku në fshatin Kijevë të Malishevës. Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezajt.

Sipas tij, aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00 ku ishin të përfshira tri automjete dhe përpos dëmeve të konsiderueshme materiale, dy persona kanë mbetur të lënduar.

“Rreth orës 16:00 ka ndodhur një aksident mes tre veturash në Kijevë të Malishëvës. Përveç dëmeve të konsiderueshme materiale, dy persona kanë pasur nevojë për trajtim mjekësor. Njëri është dërguar në QKUK kurse tjetri sipas informacione që i kemi është dërguar në Pejë”, ka deklaruar Elezaj.

Elezaj gjithashtu ka shtuar se njësia rajonale e trafikut rrugor është dukë e trajtuar rastin./GazetaSinjali/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT