Sante finalja: Kili mobilizohen për ta ndalur Messin, gishtin e kanë gati (Foto)

Populli amerikan vazhdon të jetë në ethe për finalen e sotme mes Kilit dhe Argjentinës, ku përballë vihen Alexis Sanchez dhe Lionel Messi.

Në prag të kësaj ndeshje, një gazetë satirike nga Kili, ka dalë me një botim qesharak, duke paraqitur një gisht, i cili do të përdorët për ndalimin e Lionel Messit.

E gjithë kjo, vjen pas atij incidenti që shkaktoi futbollisti i Kilit, Jara, duke i futur gishtin në prapanicë Edison Cavanit./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT