Samsung vjen me ekran të lakuar për kompjuter

Samsung së fundmi ka sjell për kompjuter ekranin Ativ One 7Curved, ekrani i të cilit ka një formë të lakuar si ajo e televizorëve 4K.

Paneli i tij është 27 inç, 1920×1080 me kënde shikimi fantastike dhe ngjyra impresionuese, kur ulemi para një ekrani të tillë mund të shihni që pikselat extra bëjnë ndryshimin.

Ativ One 7 ka një kornizë metalike dhe është i ndërtuar me material kundër pluhurit dhe gjurmëve të gishtave, është i pajisur me çipin Intel Core i5dhe 8GB RAM, por GPU e dedikuar mungon raporton albeu.

Ndërkohë që opsioni SideSync 3.0 ju lejon të merrni dhe dërgoni mesazhe ndërmjet smartfonit dhe kompjuterit tuaj.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT