Samsung Galaxy S8, pa butonin “home” dhe pa portin e kufjeve

Samsung po ndjek gjurmët e Apple përsa i përket portave dhe butonave në modelin e ri Galaxy.

Raportime të reja sugjerojnë se firma Koreano Jugore po bëhet më e pranueshme në lidhje me të ardhmen me wireless, sidomos pasi Apple nuk mori kritika kur hoqi zgavrën e kufjeve.

Sipas disa spekulimeve, butoni “home” do të zëvendësohet me një sistem që njeh gishtin, dhe porta e kufjeve do të hiqet.

Lajmi i fundit vjen nga Sammobile, që raporton se ata “mund të konfirmojnë ekzkluzivisht se Samsung do të heqë portën standarte 3.5mm nga Galaxy S8”.

Madje thuhet se gjiganti elektronik do i quajë telefonat e rinj Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus, sipas strategjisë së emrave të Apple.

3955e33500000578-3835147-numerous_reports_are_surfacing_about_what_may_be_samsung_s_savin-m-74_1476305470148