Samsung Galaxy S6 Edge më i miri i vitit

Në kongresin e telefonave botëror që u mbajt në Barcelon, Samsung Galaxy S6 Edge u shpall telefoni i mençur më i mirë.
Karakteristikat që e bën këtë telefon më të mirin janë: ekrani 5.1 inç, i lakuar në të dy skajet me një cilësi Quad HD dhe rezolucion 2560 x 1440 pikselë, kamera 16 megapikselë në OIS ndërsa ajo frontale 5 megapikselë. Procesori 8 core Exynos 740, 3 GB RAM, hapësirë të brendshme 32, 64 apo 128 GB. Operon me sistemin e fundit të Google, Android 5.0 Lollipop.
Bateria ka kapacitet 2600 mAh, rrjet 4G LTE, Wifi, Bluetooth. /DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT