Sabit Geci kthehet në burg, reagon vajza e tij: Vendimin e mori një gjyqtar serb

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka vendosur që Sabit Geci tani dënimin ta vuajë në burg, shkruan GazetaBlic.

Ndaj këtij vendimi ka reaguar vajza e tij, Fitore Geci. Ajo thotë se ky vendim është marr nga një gjyqtar serb.

“Nuk me habite fakti qe kete vendim e mori nje gjyqtare serb sepse deshira e tij ishte dhe eshte qe ai te mos jete i gjalle por me habite fakti qe ne si popull , si instutcion nuk kemi fuqi apo nuk duam ta ngrisim zerin per njerzit e luftes qe plaget e tyre akoma kullojne gjak”, ka shkruar ajo,

Postimi i plotë:

Me habite jashtëzakonisht fakti se si eshte e mundur qe per nje njeri si Sabit Geci i cili ka plage te pashëruara nga lufta dhe shume diagnoza qe duhet te trajtohen ,te merret nje vendim qe te kthehet ne burg. Nuk me habite fakti qe kete vendim e mori nje gjyqtare serb sepse deshira e tij ishte dhe eshte qe ai te mos jete i gjalle por me habite fakti qe ne si popull , si instutcion nuk kemi fuqi apo nuk duam ta ngrisim zerin per njerzit e luftes qe plaget e tyre akoma kullojne gjak.

Jemi maltretuar shume dhe ende po maltretohemi me vuajtje te lloj-llojshe per qellime te ndryshe por une si vajza e Sabit Gecit e di karakterin e prindit tim qe eshte dhe do te jete i pathyshem.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT