‘Rusia 2018’, Argjentina publikon listën përfundimtare

Ikardi nuk do të jetë në Botërorë! Ky është lajmi i hidhur, i bërë publik nga mediat italiane dhe ato argjentinase menjëherë pas kualifikimit të çmendur të Interit në Champios Ligë.

Ikardi

Kapiteni i zikatërve, nuk është preferuar nga trajneri Sampaoli dhe nuk bën pjesë në listën e 23 lojtarëve të përzgjedhur që do të udhëtojnë në Rusi.

ikardi

Pavon, Mesi, Dibala, Higuain dhe Aguero janë sulmuesit që ka preferuar tekniku i Argjentinës. Teksa vihet re prezenca surprizë e mbrojtësit të Torinos, Ansaldi, i cili nuk është në lartësinë e duhur për të qenë pjesë e Kombëtares, gjithsesi trajneri e ka përfshirë në listë.

Ikardi

Pas këtij lajmi, i gjithë gëzimi i sulmuesit argjentinas është kthyer në dëshpërim, pasi ai e shikonte veten pjesë të kombëtares falë formës së mirë që po kalon te Interi.

LISTA: 

Portierë: Sergio Romero, Franco Armani and Willy Caballero.

Mbrojtës: Gabriel Mercado, Federico Fazio, Nicolás Otamendi, Cristian Ansaldi, Nicolás Tagliafico and Marcos Rojo.

Mesfushorë: Ever Banega, Javier Mascherano, Eduardo Salvio, Lucas Biglia, Angel Di Maria, Gio Lo Celso, Manuel Lanzini, Maxi Meza and Marcos Acuña.

Sulmues: Lionel Messi, Sergio Agüero, Gonzalo Higuaín, Cristian Pavón and Paulo Dybala.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT