Runiku po bëhet me stadium

Pas disa projekteve kapitale që filluan gjatë kësaj jave, në ndërtimin e rrugëve të reja dhe sistemeve të kanalizimit, ka nisur edhe ndërtimi i stadiumit në Runik.

Kryetari i Komunës, z.Bekim Jashari i shoqëruar nga drejtoresha e Urbanizmit, znj.Sanije Ahmeti, ka inspektuar fillimin e punimeve të këtij projekti të rëndësishëm sportiv, për t’u krijuar kushte të përshtatshme klubeve sportive, shkollave të futbollit dhe gjeneratave të reja.

“Punimet po vazhdojnë në kompleksin sportiv në Runik, përfshirë fushën, zhveshtoren dhe të gjitha elementet përcjellëse, ku brenda vitit pritet të përfundojë ky projekt me standarde të pranueshme”, ka njoftuar kryetari Jashari.Image may contain: sky, house, cloud, outdoor and natureImage may contain: one or more people, people standing and outdoorImage may contain: 2 people, people standing and outdoor

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT