Rrufeja godet drurin gjatë stuhisë, mbetet si i gërvishtur me kthetra zjarri

Rrufeja zakonisht godet objektet e gjata siç janë drurët pasi majat e tyre janë më afër reve gjatë stuhive, e kur flasim për plagë ku dru dukës sikur të jetë sulmuar nga një bishë me kthetra zjarrta, transmeton Gazeta Metro.

Një dru në Karolinën Jugore në SHBA mbeti duke shkëlqyer sikur të jetë gërvishtur nga kthetra zjarri pasi e goditi rrufeja në stuhinë e të dielës së javës së kaluar.

Departamenti i Zjarrfikësve të qytetit të Beaufort ndanë një fotot në Facebook të drurit që po digjej pas goditjes së rrufesë.

Shumë komentues në postimin e zjarrfikësve nuk besonin se kjo kishte ndodhur dhe shkruanin se është montazh.

Incidenti në Karolinën Jugore ishte i ngjashëm me atë në shtetin e Main kur flakët po dilnin nga mesi i drurit pasi ishte goditur nga rrufeja./gazetametro.net

- Advertisement -

MË TË FUNDIT