Rrjedhin imazhet e Samsung Galaxy Tab S2 8.0

Imazhe të tabletit të Samsung kanë filluar të bëjë gjito në internete dhe në rrjetet sociale. Bëhet e ditur se këto imazhe janë zbuluar nga Autoriteti I Telekomunikacionit në Tajvan

Modeli Samsung Galaxy Tab S2.8.0 besohet se do të ketë proçesor Exynos 7420 tetë bërthamësh 1.9 Ghz, 3GB RAM dhe 16 GB hapërisë të brendshme. Ekrani do të jetë 9 inç Super AMOLED dhe rezolucion 2048 x 1536 piksel. Kamera e pasme do të jetë 8 Megapiksel ndërsa frontale 2 Megapiksel.

Ky tablet do të vije me ekran 8 inc dhe 9.7 inc.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT