”Rritet presioni për kufinjtë e Maqedonisë”

E përditshmja informative greke ‘Kathimerini’ so ka shkruar për krizën e refugjatëve që pritet të kaplojë përsëri kufirin Maqedoni-Greqi, transmeton Telegrafi Maqedoni.

”Refugjatët vijnë në fshatrat e Maqedonisë dhe bëjnë presion për tu futur ilegalisht në Greqi nëpër vendkalimet ilegale.” thotë një polic grek për të përditshmen greke ‘Kathimerini’

Qeveria greke është e shqetësuar për mungesën e sigurisë në anën e Maqedonisë dhe disa herë ka pyetur Qeverinë e Maqedonisë se si ka lejuar që refugjatët të futen në Greqi pa u identifikuar më parë se kanë kaluar Maqedoninë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT