Rritet numri i të vdekurëve në Turqi

 

Informacionet e fundit nga Turqia flasin për afro 200 persona të vdekur deri më tani pas puçit të dështuar ushtarak.

Është rritur edhe numri i atë arrestuarëve mbi 1500 ushtarak dhe përkrahës të tyre.

Gjendja vazhdon të jetë e tensionuar, por qeveria po e merrë kontrollin./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT